Jak się przygotować do sesji zdjęciowej? 

Zacznę od tego, że każdy z nas jest inny.  Mamy inne potrzeby, priorytety. Co innego jest dla nas istotne.

Zanim się zdecydujesz na sesję dobrze jest chwilę pomyśleć o różnych aspektach.

  • Do czego/ gdzie potrzebuje swoich aktualnych zdjęć? Co poprzez swoje fotografie chcesz przekazać? ….. Może czasami też samemu/ samej sobie?…. Oczywiście ważna jest strona praktyczna => jakie zdjęcia możesz potrzebować => Podpowiedzi znajdziesz tutaj…..https://julitaledzinska.eu/kontakt/
  • Bardzo ważnym momentem w przygotowaniu do sesji jest nasze 1sze spotkanie/ konsultacja, podczas której omawiamy dokładnie cel/klimat Twojej sesji. Istotne jest dla mnie poznanie Twoich oczekiwań, motywacji, określenie co swoimi portretami chcesz przekazać. Jest to istotne w zaplanowaniu Twojej sesji.
  • W trakcie tej konsultacji Ty także podejmujesz decyzję czy jestem dla Ciebie odpowiednim fotografem.
  • Wybór stylizacji. To kolejny bardzo ważny aspekt Twojej sesji. – Pomogę Ci z doborem odpowiednich stylizacji. Poświęcam na to kolejną 2-gą konsultację z Tobą (najczęściej online). Przeglądamy propozycje Twoich stylizacji. Często proponuję modyfikacje. Czasami warto garderobę o coś uzupełnić, a czasami coś pożyczyć. Także jest w mojej garderobie jest kilka rzeczy, które można wykorzystać w trakcie sesji.
  • Przygotowanie fryzury, makijaż, pielęgnacja dłoni. To wszystko ważne elementy. Manucure dobrze zrobić przed sesją. Wypielęgnowane dłonie dodają pewności siebie. Makijażem i fryzurą przed sesją zajmie się profesjonalna Makijażystka & Stylistka włosów. Ważne aby Twoje włosy były świeże.
  • Nie planuj też w dniu sesji ważnych spotkań. Lepiej być przed obiektywem na tzw. luzie? Dzień sesji, oprócz aspektów „zadaniowych” ma też być dla Ciebie miłym/ interesującym/ innym doświadczaniem?

Sesję zaczynamy w godzinach 9-10tej rano kawą? Od rana jest najlepsze światło naturalne – a to bardzo pomaga w robieniu dobrych portretów ?

Do zobaczenia na konsultacji. Skontaktuj się ze mną i dobrze zaplanuj swoją sesję:)

Efekt będzie olśniewający 🙂